"Neden Bizi Tercih Etmelisiniz"

Olagan Ajans olarak bütün profesyonel ekip arakdaşlarımızla birlikte; "Kaliteyi ayrıcalık değil bir hak; ama ayrıcalık yaratır" sözünden yola çıkarak her müşterimize en yüksek kalite ile müşteri memnuniyeti sunuyor ve ayrıcalığı farketmelerini sağlıyoruz.

Reklam Ajansı Olarak Neler Yapıyoruz

Reklam Ajansları

İletişim tekniğinin hazırlığından başlar, yaratıcı tasarımı üretir ve uygulanmasını sağlayarak devam eden, bütünleşmiş tanıtım hizmeti sunan bir kurumdur. Şirket profilinin ve mali altyapısının çıkarılması ile başlayan kampanya çalışması, genellikle bilgisayar destekli olarak gerçekleştirilen, grafik tasarım ve bu tasarımların, kullanılacak tanıtım aracına uygulanması ile son bulur. Bu aşamaları, uzmanlık alanları zaten tanıtım olan ajanslar gerçekleştirmektedir.

Reklam Ajansı Olarak 4 Temel Hizmetimiz Vardır 

- Pazarlama konusunda müşterilerine tavsiye vermek,

- İletişim konusunda müşterilerini bilgilendirmek ve onlara tavsiyelerde bulunmak,

- Reklamların sinema – televizyon, afiş, radyo gibi kanallar aracılığıyla medya yoluyla yayılmasını sağlamak,

- Müşteriler adına reklam çalışmalarını yayınlayacak olan medya kuruluşlarıyla uygun fiyatlarda pazarlık etmek ve anlaşma sağlamak.

Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Ajansları tek tip şekilde anlatmak olmaz. Ajansın büyüklüğü ve faaliyetlerine göre organizasyonlarında değişebilir. Bir marka veya ürünün pazarlamasını en doğru biçimde müşteriye aktarır. Ajans şirketleri büyüklüklerine göre farklı işler yapabilir. Mesela büyük bir reklam ajansı yapacağı reklamın öncesi büyük çaplı bir araştırma yapar. Ürünün piyasadaki yeri ve doğru hedefini belirler. Bu aşamada anketler, araştırma kurumlarının raporlarını göz önüne alır birçok kaynaktan yararlanır. Reklam ajansı web sitesi ile bu unsurlar gerçekleşebilir.

Reklam Ajansları İçin Bilinmesi Gerekenler

Reklam ajanslarının detaylı iş tanımına geçmeden önce, reklam ajanslarının tanımı yapılırken dikkate alınması gereken bazı önemli unsurlardan bahsedelim. Öncelikle reklam ajansları firmalar ve firmaların ulaşmak istedikleri potansiyel müşteriler arasında aracı görev üstlenen kuruluşlardır. Reklam ajanslarının medya-yayın organlarından bağımsız olarak faaliyet göstermesi ortaya daha başarılı işler çıkmasını sağlayacaktır. Ayrıca reklam ajanslarının kadroları oluşturulurken çok titiz davranılmalıdır. Reklam ajansları yaptıkları çalışmalarla müşterilerinin işlerini doğrudan etkileyebileceği için her aşamasında kararların dikkatle ve uzman kişilerce alınması gerekir.

Her daim müşteri adına çalışıp, müşteri adına iş yapan reklam ajansları, aynı zamanda reklamların oluşumundan kontrol edilmelerine kadar her aşamadan sorumludurlar.

Kısaca Neler Mi Yaparız ?

Ofset Bası Olarak: Dergi, Katalog, Afiş, El İlanı, İnsert, Gazete, Servis Kağıdı, Menü, Araç Paspası, Kitap, Afiş, Buroşür v.b Matbaa Baskıları.

Açık Hava Reklamcılı Olarak: Tabela, Totem, Bilboard, Yönlendirme Levhaları, Uyarı Levhaları, Dijital Baskı İşleri v.b Her Türlü Reklam Hizmetleri.

Promosyon Alanında: Ajanda, Kalem, Kalemlik, Masa Seti, Saat, Çakmak, Balon, Blok Note, Şapka, Bardak, Rozet, Takvim, v.b Her Türlü Promosyon İşleri

İnternet Reklam Ajansları: İnternet Gazeteciliği Reklam Yayınlama Hizmeti

Stüdio İşleri Alanında: Profesyonel Fotoğraf Çekimi, Profesyonel Video Çekimi, Kısa Film Hazırlama, Reklam Videosu Hazırlama, Drone İle Sinematik Çekim, Ürün ve Kataloğ Çekimi v.b Hizmetler.

Web Hizmetleri Olarak Neler Yaparız

Internet hizmeti hayatımıza girdiğinden beri web sitesi tasarımıda bu medyanın önemli bir parçası olmuştur. Freelance web tasarımcılığı , web tasarım ajansları ve kendi web siteni kendin yap gibi bir çok hizmet sağlayıcı vasıtası ile web tasarım hizmeti alabilmektesiniz. Bu yazımızda web tasarım ajansının detaylarını , bir yazılım firmasından farklılıklarını göstermeye çalışacağız. Renklikalem tasarımda bir tasarım bir web tasarım ajansıdır bundan sebep size işin farklılıklarını anlatmaya çalışacağız.

Web Tasarım Ajansı Ne Yapar ?
 
Bir web tasarım ajansının en basit ve öz hizmeti web siteleri üretmektir. Bünyesinde ki yazılımcı, grafiker ve marka yöneticileri ile birlikte web üzerinde değer yaratma gayreti içerisindedir. Bir web sitesi 3 ana öğeden oluşturulur ve takip edilir ;
 
 • Arayüz tasarımı, burda grafikerler web sitesinin son kullanıcı deneyimlerini ve genel tasarım kararlarını verir, web sitesinde kullanılacak renkler, css ve html5 kodları, button imajları vs. hepsi grafikerler tarafından yönlendirilir.
 • Kod tasarımı html, htmlm, php, asp, javascript, mysql, jquerry, ajax vb. bir çok programlama dili kullanılarak son kullanıcılar ve müşterilerin rahat şekilde kullanacakları web programcıkları oluşturulur,
 • Öğe ise oluşturulan dijital medyanın yine dijital medyalar arasında pazarlanması ve daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayan marka yönetimi ve tanıtım sürecidir. Bir web tasarım ajansı bu 3 öğeyi müşterilerine eksiksiz sunmakla yükümlüdür.

Kısaca Hizmet Kalemlerimiz

Web Tasarım Ajansların başlıca hizmet kalemleri nedir diye sıralayacak olursak;

 • Web Sitesi Tasarımı
 • Web Sitesi Yazılımı
 • Logo Tasarımı
 • Kurumsal Kimlik Tasarımı
 • Banner Tasarımı
 • Katalog Tasarımı
 • İnternet Reklamcılığı
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Sosyal Medya Reklamları
 • Google Adwords Reklamları
 • Google Seo
 • Facebook Reklamları
 • Arama Motoru Optimizasyonu
 • Marka Tescil Hizmetleri
 • Haber Scripti Yazılımı
 • Haber Botu Yazılımı
 • SSL Sertifika Hizmeti
 • Hosting Hizmeti
 • Sanal Sunucu Hizmeti
 • Lisanslama Hizmeti

 

 

Olagan Web Hizmetleri ve Reklam Ajansı Olarak
Alanında Profesyonel Çözümler Sunuyoruz
"Siz Hayal Edin Biz Gerçekleştirelim"

İletişim Bilgileri
Adres:
İpekyol Mahallesi 2342. Sokak İpek Apt Altı No: 49/B, 63320 Haliliye/Şanlıurfa

Telefon:
Web Hizmetleri: 0 (542) 479 58 50
Reklam Hizmetleri: 0 (542) 258 65 95

Email:
olaganajans@hotmail.com

Çalışma Saatleri:
Haftanın 6 Günü / 09:00 - 19:00